dzięcioł

Komedia Dzięcioł - wszystko o filmach - recenzje, opisy, informacje o aktorach i reżyserach - Czytaj w dziale film.


 • Aby chronić Sejm, strażnicy przechodzą rygorystyczne badania sprawności fizycznej
  Członkowie straży marszałkowskiej strzegący Sejmu mogą uzyskać, tak jak policjanci, prawo do wcześniejszych emerytur już po 15 latach pracy - dowiedział się DZIENNIK. "Chodzi o to, aby laska marszałkowska nie kojarzyła się ze strażnikiem w podeszłym wieku" - powiedział DZIENNIKOWI Janusz Dzięcioł z PO.
 • Polskie dzięcioły umierają z głodu
  Nikt na nie nie poluje, a pomimo to śmierć grozi jednej z największych ozdób Puszczy Białowieskiej - dzięciołowi białogrzbietemu i jego trójpalczastemu krewniakowi. Dziś walczą o przeżycie z powodu wycinki lasu. Leśnicy, walcząc z kornikiem, karczują stare świerki, w których gniazdują te rzadkie ptaki - alarmuje DZIENNIK. Naukowcy twierdzą jednak, że nie chodzi o kornika - trzebienie lasu to niezły zarobek.
 • W rankingu najbardziej wybijających się młodych posłów wygrywa 30-letni Mariusz Kamiński z PIS
  Posłowie Janusz Dzięcioł, Tadeusz Ross i Nelli Rokita – o tych nowicjuszach było najgłośniej, kiedy startował ten Sejm. Po 100 dniach pracy w parlamencie zeszli jednak na dalszy plan. W ferworze politycznej walki znane nazwiska nie wystarczyły. Wybili się za to inni. A przede wszystkim jeden. Ranking najbardziej wybijających się debiutantów bezapelacyjnie wygrywa 30-letni rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński, pisze DZIENNIK.
 • Politycy PO przyznają się do grzechów z młodości
  Wyznanie premiera Donalda Tuska, że w młodości palił marihuanę, nie pozostało bez politycznego echa. "Nadużywanie narkotyków prowadzi do zmian w mózgu" - uznała Beata Kempa z PiS. Zareagował nawet prezydent, który oświadczył, że nie ma żadnych podobnych doświadczeń, nawet najmniejszych - pisze DZIENNIK.
 • Człowiek dzięcioł kontra arbuzy
  Mistrzem w rozbijaniu arbuzów głową jest Australijczyk John Allwood. Człowiek dzięcioł poradził sobie z 47 kawonami, bijąc swój rekord sprzed dwóch lat, kiedy to rozbił 40 owoców.
 • Dzięcioł z dziobem twardym jak stal
  Polskie dzięcioły to nie ułomki. Udowodnił to jeden z nich, który najwidoczniej pomylił słup z drzewem i wcale się tym nie przejął. Strzelał dziobem w metalową część niczym z karabinu maszynowego.
 • 1920 Bitwa Warszawska
  Zbieranie pieniędzy na produkcję filmu przypomina szycie patchworkowej kołdry. Największy kawałek materiału można dostać od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, jedną czy dwie łaty dadzą prywatni inwestorzy, a nici i pierze wniesie aportem ktoś jeszcze. I tak łata po łacie układa się całość. Czasem trzeba na to nawet kilku lat
 • Straż miejska
  Straże miejskie i gminne, których zadaniem jest egzekwowanie prawa, same zlekceważyły zalecenia Najwyższej Izby Kontroli
 • Jarosław Kaczyński w obiektywie kamery
  Jarosław Kaczyński uważa, że "należy podzielić telewizję na kanał oddający głos tym, którzy sprzyjają aktualnej władzy i ten, w którym głos przeważający ma opozycja". I prezes PiS ma proste rozwiązanie: "W poniedziałek główny program informacyjny prowadzi pani Lis, ale we wtorek pani Gargas".
 • Janusz Dzięcioł, jeden z najbardziej znanych w Polsce strażników miejskich, odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Ale nie żegna się z polityką - zamierza kandydować na prezydenta Grudziądza.
 • Janusz Dzięcioł
  "Od projektów jestem odsuwany od sześciu lat" - przekonuje Janusz Dzięcioł, który ogłosił, że żegna się z Platformą Obywatelską. W rozmowie z dziennik.pl, otwarcie mówi także o innych powodach swojej decyzji.
 • Paweł Szakiewicz w "Rolnik szuka żony"
  W ostatnich dniach głośno jest o Pawle Szakiewiczu, uczestniku "Rolnik szuka żony", który właśnie został radnym. Nie jest on jednak jedyną postacią, której kariera polityczna zaczęła się w reality show.
 • Strażnik miejski z fotoradarem
  Najwyższa Izba Kontroli postuluje odebrać strażom miejskim i gminnym prawo do używania mobilnych fotoradarów. Poseł Platformy Obywatelskiej nie zgadza się z tą propozycją. PiS ma na to złoty środek.
 • łasica na plecach dzięcioła / Fot. Martin Le-May
  Brytyjski fotogram Martin Le-May zrobił niesamowite zdjęcie, na którym widać, jak zaatakowany przez łasicę dzięcioł, ucieka z napastnikiem na plecach. Fotografia błyskawicznie obiegła sieć i jak łatwo się domyśleć, doczekała się wielu przeróbek. Zobaczcie, jak Władimir Putin ucieka na grzebiecie dzięcioła przed żołnierzem Imperium.
 • mem / Lemingopedia
  Wpadki Bronisława Komorowskiego, Władimir Putin na dzięciole, Krystyna Pawłowicz w WKU i tęsknota Jarosława Kaczyńskiego za Donaldem Tuskiem. Z tego śmiał się Internet w minionym tygodniu.